Для кожного рибалки, що захоплюється зимовою риболовлею, не новина, що обмундирування найважливіший момент у цей суворий сезон. Природно вудки, волосінь, гачки, морми тощо. Але піклується про 1-й важливий момент.
Перше, що потрібно одягнути незалежно від погоди от -10ºc до -15ºc или от +3ºc до +5ºc градусов це термобілизна першого шару, яке прийме на себе перший удар волога-відведенню. Тому воно має бути синтетичним. У твоєму випадку я використовує Norfin Thermo Line или польська термобілизна, залежно від того, яке не виявилося в пранні. Це дуже зручно мати запасне, тому що я їзду часто і буває не встигаю його освіжити. Та й не так заношується, оскільки я їх використовує для повсякденного носіння. Обидві білизни мають дуже гарну вологу-відведення і чудову еластичність (не тисне під час руху). За ціною різниця невелика.
Також потрібно термобілизни втрого шару, яка також виводить вологу, але головна його функція гріти. Бувають різні: флісові, мікрофлісові та ін. Я використаю Norfin Cosy Line або польська флісова термобілизна другого шару. Використову їх за тим самим принципом, що й у першому варіанті, щоб не заважало й було завжди чисте на заміну. Обидва термобілизни дуже добре виводять вологу та чудову еластичність плюс дуже добре зігрівають навіть у сильні морози за мінімальної рухливості.
Є й третій шар, але це вже на дуже суворі морози. Зазвичай це товсті флісові костюми, які одягаються поверх 2 шарів термобілизни. Я таке одягаю тільки от -15ºc до -25ºc і вище, якщо Ви екстримал.
Що по-повіду костюма, то на сьогодні їх величезний різновид. Головне, щоб він був із вологовідштовхувальної та вітростійкої тканини. Тканина має бути обов'язково мембранною, інакше все Ваше вологовідведення термобілизна не працюватиме. Комір збиратиметься конденсат і Ви просто будете мокрими та замерзнете. Наповнювач із силіконізованого синтепону, оскільки він не втрачає своїх властивостей під час прання та має маленький об'єм, що збільшує Вашу рухливість. А це один із важливих моментів під час вивчання особливо великих примірників. Мій костюм перейшов у спадок. Він має всі якості, перераховані вище. Його виробник Польща. Він досі гріє, як і новий, чудово виводить надлишки вологи та не боїться великих опадів і сильних вітрів. Є, звісно, і костюми фірми Norfin дуже гарні, функціональні та теплі, але після прання їх можна викинути, оскільки їх не можна прати (одноразовий костюм). Тому особисто моя перевага польським костюмам. Навіть зараз вони також якісно зроблені, у багатьох своїх знайомих костюми різних моделей від польського виробника. Вони ними дуже задоволені. Та вони не низькі, але якщо у Вас обмежений бюджет. Тобто і виробництва України чудові варіанти. Тільки перш ніж купувати костюм від українського виробника, уточніть з якої тканини він пошитий і який у нього наповнювач.
Звичайно, костюм Вас захистить від сильного вітру. Але що робити з китичками. На поплавець звичайно добре, але на ньому не так зручно виявляти клювання. Для цього, звичайно, потрібно палатку. Тут уже все впирається в бюджет і Ваші габарити. З цим Вам можуть допомогти наші фахівці. Та й з усіх інших питань щодо полювання, риболовлі або туризму звертайтеся до них.